Računalne igre su vjerojatno prvi i najvažniji razlog zbog kojega su se kućni korisnici počeli baviti računalima. Većina njih je prije ili kasnije počela snivati o vlastitoj igri. I tu prestaje masovnost i počinje ekskluzivni klub. Lako je bilo postati prosječan programer tipičnih poslovnih aplikacija. Danas je lako postati programer web aplikacija. Ali postati programer koji će za život zarađivati programirajući igre, e to je već dosta teže. Znanja i sposobnosti koje mora imati prosječan programer računalnih igara većini vulgaris programera su prevelika zapreka. To je planina na koju bi se možda i mogli popeti, ali odustaju već u samom podnožju.
Ulazak u svijet programera igara danas i nije tako težak. Dostupna su jednostavna okruženja za razvoj. Ne morate čak ni C++ znati. Možete iskoristiti i svoje znanje web programiranja pa napraviti igru koja se vrti u browseru. Izgleda da zapreka do vašeg sna i nije više tako velika?!
Super. Sjeli ste za računalo i krenuli u izradu igre. I onda ste shvatili da unatoč tome što imate tehničko rješenje još uvijek nemate ništa. Dizajniranje igara je puno složenije nego što ste zamišljali. Treba vam dobra ideja, nju treba dobro razraditi, treba stvoriti novi svijet, njegova pravila, voditi računa o detaljima, izgenerirati brdo podataka, baviti se ekonomijom, fizikom, umjetnom inteligencijom, svakojakim algoritmima...
Ako još uvijek niste odustali od svoje namjere onda najprije pročitajte ovu knjigu: Game Design Workshop, Second Edition: A Playcentric Approach to Creating Innovative Games. U njoj nema ni riječi o programiranju, ali ima puno o dizajniranju igara, a hrpa legendi iz svijeta igara daje savjete, pričaju o svojim iskustvima, gdje nalaze inspiraciju, koje su njima najdraže igre... Ako namjeravate ući u svijet onih koji proizvode igre onda je ovo knjiga koju najprije morate pročitati.
Eh kad bi igrice bilo lako naraviti koolko bi ih tek bilo... i ovako uzimaju previse vremena koje moze da se iskoristi mnogo pametnije...