Coding Horror pita da li su web sučelja dovoljno dobra i nudi primjer. Njegov je zaključak da su web sučelja dovoljna za većinu zadataka. U postu ima link na klasični Joelov post How Microsoft Lost the API War, ali i na poduži tekst Brucea Eckela Hybridizing Java u kojem lamentira o tome kako je Java propustila svoju šansu i kako je Flex prava stvar. Da je Bruce na Flexu možemo vidjeti iz tutoriala i eSeminara.
Izgleda da se spremaju službeni driveri koji će povezati Python, Django i IBM baze (DB2, IDS...). Za one koje ne zanima navedeno samo da spomenem da su kategorije Ruby i Ruby On Rails najbrojnije na blogu koji se zove Zen and the Art of Ruby Programming. Ali Antonio osjeća i neodoljiv zov Haskella. On kaže: Haskell is an easy to learn language if you’re a mathematician. Ja baš nisam neki matematičar pa mi valjda zbog toga Haskell nije baš sjeo. Na The Computer Language Shootout Benchmarks-u i Haskell i Eiffel (spomenut u prošlom postu) su u samom vrhu. Iznenađuje me vrlo dobar rezultat Free Pascala.
Dare Obasanjo pretpostavlja da se Amazonu isplati S3 servis zato jer je taj bandwidth već ionako platio zahvaljujući 95th-percentile metodi.
Web Design Inspiration na flickru.
Nešto više od 10 savjeta za učenje novog programskog jezika.
Djangoljupci, ukoliko vam je promaklo pogledajte popis Django tutoriala i Django snippets.
Uvijek je Microsoft nesto izgubio, uvijek "samo sto nije propao" i tako dalje, i tako blize! Koliko samo gluposti moze nadrobiti taj homic Joel Spolsky, pa to zbiljanije normalno! Mrzitelji Microsofta, shvatite vec jednom:
1) Microsoft nije izgubio nista; 2) Microsoft je najmocnija, najbolja i najinovativnija softverska firma u povijesti covjecanstva; 3) MIcrosoftovi proizvodi su, u odnosu na LOJALNU konkurenciju obicno najjeftiniji na trzistu (usporedimo npr. cijenu Oracle baze podataka i SQL servera), pa je zbog toga MIcrosoft najveci motor cjelokupne softverske industrije, i najzasluznija firma u povijesti covjecanstva za to sto citav svijet danas moze korisiti kvalitetan softver, lakse i bolje; 4) S druge strane, NELOJALNA konkurencija u vidu raznih open-source komunistickih rusitelja civilizacije nikada nista inovativno nije izmislila, uvijek samo kopi-pejstaju ranija uspjesna rjesenja i kao takvi nimalo ne doprinose napretku softverske industrije i boljitku covjecanstva. Jednom kad to shvatite, na pravom ste putu da postanete istinski developeri, koji CIJENE svoj posao i smatraju da nihov rad IMA SVOJU CIJENU koja nikako ne moze biti nula kuna. Pa time, niti ne ocekuju ili nedaj boze ZAHTIJEVAJU (kao neki drugi glupani) da softver bude "free".