Kažu da su sva dobra imena domena već zauzeta i da je problem pronaći slobodno ime. Oni koji su lijeni okrenu se manje korištenim generičkim domenama (.info, .biz), oni koji su više lijeni od njih dodaju u ime crticu ili na početak neku kraticu. Lijenčine na kraju obično dobiju neko nakaradno ime.
Oni marljiviji prouče sve moguće kombinacije s domenama različitih zemalja u kojima stranci mogu registrirati domenu. Neke male državice popravljaju bruto nacionalni dohodak zahvaljujući prodaji domena. Zahvaljujući tim zgodnim domenama počeli su prvi hackovi s imenima. Tonga (.to) je vrlo zahvalna za engleske složenice. Namibija (.na) bi bila zahvalna za naše složenice, a ni Burundi (.bi) nije loš.
Domain hackovi uhvatilli su maha u web2.0 naletu. Ali kako pronaći najbolji hack? Eto ideje za jednu (bes)korisnu web aplikaciju: generiranje domain hacka za unesenu riječ ili pojam.
Ali zanemarite te hackove i krenite korak dalje...Wordsmith.org ima zanimljivu opciju: Internet Anagram Server. Zašto vaš vrli novi web2.0 site ne bi kao naziv domene imao anagram pravog naziva? Tu vam se otvara cijeli niz novih mogućnosti. Napredno anagramiranje omogućuje vam i dodavanje dodatnih parametara npr. možete unijeti top level domenu u polje Anagrams must include this word pa će sve kombinacije uključivati taj niz slova; ne mora biti ispravna riječ...
Ja sam, zahvaljujući spomenutom servisu, odabrao novo ime domene za jedan moj projekt...
Naslov ovog posta, u novoj kategoriji lude ideje, zapravo je anagram od killing name. ;-)
Za naše sajtove je dušu dala švedska domena (.se) al je fakat preskupa :)